Logopedzi szkolni:

Monika Mroczkowska

Paulina Smolińska

Na początku każdego roku prowadzone są badania przesiewowe, na podstawie których uczniowie kwalifikowani są na zajęcia logopedyczne. Zajęcia prowadzone są indywidualnie bądź grupowo w zależności od stopnia nasilenia wady wymowy, według ustalonego harmonogramu po zajęciach lekcyjnych.

Terapia logopedyczna skierowana jest do uczniów:

• zakwalifikowanych w wyniku badań przesiewowych;
  • posiadających orzeczenie;
  • posiadających opinię z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

Nadrzędnym celem jest doprowadzenie do sukcesu terapeutycznego na miarę indywidualnych możliwości, wyeliminowanie lub zmniejszenie wady wymowy.

Do zadań logopedy należy:

• prowadzenie badań przesiewowych,
  • diagnoza logopedyczna,
  • prowadzenie indywidualnej lub zespołowej terapii logopedycznej (usuwanie wad i zaburzeń mowy, pomoc w przezwyciężaniu trudności z mówieniem, rozumieniem, pisaniem i czytaniem),
  • prowadzenie ćwiczeń wspierających rozwój prawidłowej mowy (usprawnianie artykulatorów, ćwiczenia oddechowe, słuchowe, rytmiczne, ćwiczenie dykcji),
  • usprawnianie mowy na podstawie orzeczeń wydanych przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną,
  • profilaktyka logopedyczna,
  • współpraca z rodzicami i nauczycielami w charakterze instruktażowym.