FOT 0199 Copy

Biblioteka szkolna jest interdyscyplinarną pracownią ogólnoszkolną, w której uczniowie uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli oraz indywidualnie pracują nad zdobywaniem i poszerzaniem wiedzy. Jest ośrodkiem edukacji czytelniczej i informacyjnej. Biblioteka uczestniczy w pełnieniu podstawowych funkcji szkoły wobec uczniów: kształcącej, wychowawczej, diagnostyczno-prognostycznej, opiekuńczo-wychowawczej, kulturalno-rekreacyjnej. Wspiera nauczycieli w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej.

W bibliotece SP5 stosowane są różnorodne formy pracy pedagogicznej. Zainteresowania i zamiłowania czytelnicze rozwijane są poprzez indywidualną, grupową i zbiorową pracę z czytelnikami - organizowanie wystaw i konkursów, quizów, rankingów (np. najchętniej czytanych książek), pogadanki o dobrych książkach, które warto przeczytać, zajęcia otwarte dla uczniów szkół podstawowych, wychodzenie z uczniami do przedszkoli (czytanie dzieciom książek), pomaganie uczniom w nauce.

Nauczyciele zatrudnieni w bibliotece szkolnej:

Dorota Rzymowska

Wojciech Wiśniewski

Dni i godziny otwarcia wypożyczalni i czytelni:

poniedziałek - 8.00-13.50,
wtorek - 8.00-13.25,