Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

 121487607 3386908304723566 8572247642634207581 n

Popularyzacja czytelnictwa

„Lena po przeprowadzce do nowego domu czuje się samotna. Pewnego dnia znajduje rodzinę bezdomnych kotów. Dziewczynka, dzięki kociakom zaczyna się uśmiechać, szczególnie polubiła kotkę, której nadała imię Nutka. Lena ukrywa Nutkę w szklarni, jednak nie może ona tam zostać na zawsze. Jak długo uda się utrzymać miejsce pobytu kici w tajemnicy? Czy znajdzie się ktoś kto przygarnie Nutkę? „

 (Holly Webb „Kto przygarnie Nutkę?”)

„Oliwia jest typową nastolatką z kompleksami, skrycie podkochującą się w szkolnym koledze. Nie potrafi porozumieć się z rodzicami. Pewnego dnia odkrywa tajemnicę, która wywróci całe jej dotychczasowe życie do góry nogami….”

(Barbara Wicher „Zapiski nastolatki nie takiej jak inne”)

„Ktoś kradnie ze sklepu jubilerskiego diamenty. Codziennie ginie jeden. Wszystko wskazuje na to, że złodziejem prawdopodobnie jest ktoś z personelu. Policja nie może sobie z tą sprawą poradzic. Do akcji wkraczają młodzi detektywi Lasse i Maia.”

 (Martin Widmark „Tajemnica diamentów”)

„Na widok nowego dyrektora szkoły Maja i jej szkolni koledzy są zszokowani. Ma on czarne włosy, dziwne wargi i nosi pelerynę. Pewnego dnia uczniowie słyszą, jak dyrektor syczy w gabinecie, a na słońcu staje się czerwony jak pomidor. Do tego zabrania jedzenia w szkole pieczywa czosnkowego. Od tego momentu wszystko staje się jasne – nowy dyrektor jest wampirem...”

(Pamela Butchart „Nasz dyrektor jest wampirem!”)

Działania w ramach NPRCz

Czytaj więcej: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

pobrane 
 
 
Synergia-logo
 
 
 liniadzieciom

 

noblik1

N O B L I K I

 100 lat logo rgb

bohaterON

Laboratorium-1

office365

epapieros

 banery-small2

SP5 Iława

baner-big

 

Szkoła Podstawowa nr 5

z Oddziałami Integracyjnymi

im. Polskich Noblistów

ul. Wiejska 11

14-202 Iława

tel./fax (89) 649-56-61, (89) 648-86-10

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych
możliwy jest pod adresem email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.