121487607 3386908304723566 8572247642634207581 n

Popularyzacja czytelnictwa

„Lena po przeprowadzce do nowego domu czuje się samotna. Pewnego dnia znajduje rodzinę bezdomnych kotów. Dziewczynka, dzięki kociakom zaczyna się uśmiechać, szczególnie polubiła kotkę, której nadała imię Nutka. Lena ukrywa Nutkę w szklarni, jednak nie może ona tam zostać na zawsze. Jak długo uda się utrzymać miejsce pobytu kici w tajemnicy? Czy znajdzie się ktoś kto przygarnie Nutkę? „

(Holly Webb „Kto przygarnie Nutkę?”)

„Oliwia jest typową nastolatką z kompleksami, skrycie podkochującą się w szkolnym koledze. Nie potrafi porozumieć się z rodzicami. Pewnego dnia odkrywa tajemnicę, która wywróci całe jej dotychczasowe życie do góry nogami….”

(Barbara Wicher „Zapiski nastolatki nie takiej jak inne”)

„Ktoś kradnie ze sklepu jubilerskiego diamenty. Codziennie ginie jeden. Wszystko wskazuje na to, że złodziejem prawdopodobnie jest ktoś z personelu. Policja nie może sobie z tą sprawą poradzic. Do akcji wkraczają młodzi detektywi Lasse i Maia.”

(Martin Widmark „Tajemnica diamentów”)

„Na widok nowego dyrektora szkoły Maja i jej szkolni koledzy są zszokowani. Ma on czarne włosy, dziwne wargi i nosi pelerynę. Pewnego dnia uczniowie słyszą, jak dyrektor syczy w gabinecie, a na słońcu staje się czerwony jak pomidor. Do tego zabrania jedzenia w szkole pieczywa czosnkowego. Od tego momentu wszystko staje się jasne – nowy dyrektor jest wampirem...”

(Pamela Butchart „Nasz dyrektor jest wampirem!”)

Działania w ramach NPRCz