Wielki sukces Karola

IMG 8626

W tym roku szkolnym Polskie Towarzystwo Historyczne przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz placówek uniwersyteckich z całego kraju zorganizowało (niestety po raz ostatni) Olimpiadę Historyczną dla gimnazjalistów i uczniów ósmych klas szkoły podstawowej. Konkurs ma charakter ogólnopolski i składa się  z eliminacji I, II i III stopnia, które dzielą się na część pisemną i ustną. Nasz uczeń odniósł w nim wielki sukces.

8 grudnia 2018 r. w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zakończył się II etap (część ustna) eliminacji II stopnia, do której – po części pisemnej (z 6.12.2018 r.) i wyeliminowaniu konkurencji – zakwalifikowało się troje uczniów z województwa warmińsko-mazurskiego.

Jest wśród nich Karol Podolski z klasy VIII a, który najlepiej zaprezentował się w części ustnej konkursu. Oznacza to, że Karol i dwoje innych uczniów będą reprezentować  województwo warmińsko-mazurskie podczas eliminacji centralnych III stopnia i finału konkursu, który odbędzie się w Warszawie w dniach 1–3 marca 2019 r. Warto nadmienić, że Karol jest dwukrotnym laureatem konkursu kuratoryjnego z historii.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak pogratulować Karolowi dotychczasowych sukcesów i trzymać kciuki za wygraną w eliminacjach ogólnopolskich.

Piotr Bryl