100 uczestników po 100 metrów na 100 lat wolności

MAR 8928

9 października 2018 r. uczniowie i nauczyciele wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Iławie uczcili stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości szczególnym i wyjątkowym biegiem sztafetowym.

Szczególnym i wyjątkowym nie tylko ze względu na rocznicę, ale udział ponad 100 uczniów, którzy swoim uczestnictwem dowiedli, że celebrować 100 lat wolności państwa polskiego można na wiele sposobów. Udział w biegu był dobrowolny, jednak liczba chętnych przerosła oczekiwania organizatorów. Każdy pragnął jak najlepiej wypaść i osiągnąć jak najlepszy czas. Całość zawodów odbyła się zgodnie z zasadami fair play. Sygnał do startu sztafety dał gwizdkiem dyrektor Mariusz Sadowski. Wszyscy uczestnicy osiągnęli bardzo dobre czasy, bo znacznie poniżej 20 sekund na dystansie 100 metrów.

Piotr Bryl