Drogi do Niepodległości Polski. Terenowa gra dydaktyczna

20180928 183756

28 września 2018 r., po zajęciach lekcyjnych, uczniowie klas VIII a i III a wzięli udział w terenowej grze dydaktycznej z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczestnicy podzielili się na rolami. Uczniowie klasy III A mieli za zadania stać we wcześniej ustalonych punktach na terenie osiedla Podleśnego. Ich zadaniem było ukryć kapsułkę z fragmentem informacji o etapie zdobywania przez Polskę niepodległości. Zadaniem uczniów z klasy VIII A było odszukanie, przy pomocy mapy, ukrytych kapsułek i na etapie końcowym rozwiązanie testu i krzyżówki.

W ciągu dwóch godzin wszystkim grupom udało się ukończyć grę. Nagrodą dla każdego były oceny
z historii oraz drobne nagrody rzeczowe dla zwycięskich grup.

Piotr Bryl