Dzień Języka Ojczystego - już po raz szósty

FOT 9000 Copy

11 czerwca 2018 r. już szósty raz w historii naszej szkoły odbył się Szkolny Dzień Języka Ojczystego.

W tym roku miał bardzo różnorodny charakter. Składał się z dwóch części. Pierwsza, teatralna, promowała twórczość Adama Mickiewicza, druga poświęcona była kulturze starożytnej Grecji.

A co się działo? Uczniowie klasy II d czytali młodszym bajki i ballady Adama Mickiewicza, mieszana grupa teatralna z klas IV b, VII b i c oraz III e i f wystawiła II cz. „Dziadów”, a uczennice z kl. II b zaprezentowały krótką historię teatru oraz scenkę o tematyce mitologicznej.

W drugiej części uczniowie wykonywali ilustracje do poznanych bajek i ballad, projektowali plakat teatralny do spektaklu „Dziady” lub uczestniczyli w konkursie mitologicznym. Warto dodać, że pytania do niego opracowali uczniowie kl. II b w ramach projektu „Antyk w naszym życiu”.

Alina Skotarczak, Edyta Wojnowska