Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /gimnazjum/images/1719/akcje/legion/
Uwaga
  • JW_SIG_PRG

Wystawa poświęcona Legionom Polskim

 

 

20180618 104142
W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2017/2018 uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z wystawa poświęconą Legionom Polskim, którą otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Muzeum Legionów Polskich z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Ośrodka Badań Naukowych w Olsztynie.

Na 34 planszach opisana została historia legionistów Józefa Piłsudskiego oraz ich oddanie sprawie walki o niepodległość Polski. Działania te wpisują się w pracę naszych nauczycieli historii (Piotra Bryla, Radosława Drzewieckiego i Seweryna Szczepańskiego) w promowanie wśród uczniów postaw patriotycznych oraz uczczenia pamięci tych, którzy torowali w latach 1914-1918 drogę do tego, aby nasz kraj po 123 latach zaborów stał się suwerennym państwem Europy.

Seweryn Szczepański

{gallery}1719/akcje/legion{/gallery}

pobrane 
 
 
Synergia-logo
 
 
 liniadzieciom

 

noblik1

N O B L I K I

 100 lat logo rgb

bohaterON

Laboratorium-1

office365

epapieros

 banery-small2

SP5 Iława

baner-big

 

Szkoła Podstawowa nr 5

z Oddziałami Integracyjnymi

im. Polskich Noblistów

ul. Wiejska 11

14-202 Iława

tel./fax (89) 649-56-61, (89) 648-86-10

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych
możliwy jest pod adresem email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.