Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /gimnazjum/images/1719/akcje/legion/
  • JW_SIG_PRG

Wystawa poświęcona Legionom Polskim

20180618 104142
W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2017/2018 uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z wystawa poświęconą Legionom Polskim, którą otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Muzeum Legionów Polskich z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Ośrodka Badań Naukowych w Olsztynie.

Na 34 planszach opisana została historia legionistów Józefa Piłsudskiego oraz ich oddanie sprawie walki o niepodległość Polski. Działania te wpisują się w pracę naszych nauczycieli historii (Piotra Bryla, Radosława Drzewieckiego i Seweryna Szczepańskiego) w promowanie wśród uczniów postaw patriotycznych oraz uczczenia pamięci tych, którzy torowali w latach 1914-1918 drogę do tego, aby nasz kraj po 123 latach zaborów stał się suwerennym państwem Europy.

Seweryn Szczepański

{gallery}1719/akcje/legion{/gallery}