Nadanie szkole sztandaru

Uczniowie SP5 w IPB

20190516 104511

Uczniowie klas VIIa, VIIb, VIIIa, VIIIc oraz IIIa, IIIb, wraz  z wychowawcami i opiekunami wzięli udział w wycieczkach zawodoznawczych do firmy „IPB”, która ma swoją siedzibę w Iławie, ul. Lubawska 3.

Podczas zwiedzania młodzież mogła poznać od strony praktycznej wcześniej omówione stanowiska pracy, obserwować pracę osób zatrudnionych w firmie. Zwiedziliśmy i poznaliśmy zadania m.in.:

• Zespołu ds. Akwizycji i Przygotowania Produkcji,
  • Głównego Księgowego/Kierownika Zespołu ds. Księgowości i Analiz Finansowych,
  • Zespołu ds. Developerskich i Marketingu, Zespołu ds. Wykonawstwa,

Odwiedziliśmy również pracownię projektową oraz sklep z materiałami budowlanymi. Poznaliśmy zadania Kierownika Zespołu ds. Pracowniczych, Głównego Specjalisty ds. BHP, Inspektora ds. P.Poż.

Dowiedzieliśmy się, że podstawowym rodzajem działalności firmy są usługi deweloperskie, usługi budowlano – montażowe oraz handel materiałami budowlanymi. Realizowane są praktyki zawodowe, miesięczne praktyki zawodowe dla uczniów szkół zawodowych oraz letnie praktyki studenckie dla studentów uczelni wyższych. Omawialiśmy m.in. takie zawody jak: Specjalista ds. Przygotowania Produkcji / Wykonawstwa, Projektant, Specjalista ds. Sprzedaży Deweloperskiej, Murarz-Montażysta.

Ponadto młodzież dowiedziała się, jakie są wymagania i przeciwwskazania związane z poszczególnymi zawodami.

Dziękujemy firmie IPB za miłą atmosferę, wspaniałe przyjęcie wszystkich naszych uczniów i opiekunów, a przede wszystkim moc informacji i doświadczeń.

Program realizowany jest przez: Kuratorium Oświaty w Olsztynie a Warmińsko–Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną a Firmą ALNEA Sp. z o.o.

Magdalena Lewkiewicz