Nadanie szkole sztandaru

Wizyty uczniów SP5 w RSY

P1070641

Od marca do końca kwietnia 2019 r. uczniowie klas VIIa, VIIb, VIIIa, VIIIc oraz IIIa, IIIb, wraz z wychowawcami  i opiekunami wzięli udział w wycieczkach zawodoznawczych do firmy RSY Sp. z o . o. Firma ma swoją siedzibę w Iławie, ul. Grunwaldzka 13.

Podczas zwiedzania młodzież mogła poznać od strony praktycznej wcześniej omówione stanowiska pracy, poczuć się w roli pracownika, obserwować pracę osób zatrudnionych                         w firmie. Uczniowie mieli możliwość obserwowania czynności związanych z naprawą silników, a także naprawą i regeneracją podzespołów silników (m.in. głowice, kadłuby silników, pomp wtryskowych itp.). Przedstawiciele firmy pokazali i omówili m.in. pracę na stanowisku specjalisty ds. kadr, specjalisty ds. marketingu jak i koordynatora ds. sprzedaży. Ponadto młodzież dowiedziała się, jakie są wymagania i przeciwwskazania związane z poszczególnymi zawodami.

Dziękujemy firmie RSY Sp. z o. o. za miłą atmosferę, wspaniałe przyjęcie wszystkich naszych uczniów i opiekunów, a przede wszystkim moc informacji i doświadczeń.

Program realizowany jest przez: Kuratorium Oświaty w Olsztynie a Warmińsko –Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną a Firmą ALNEA Sp. z o.o.

Magdalena Lewkiewicz