Witamy na stronie naszej szkoły!
Zapraszamy na spacer po SP5
Krótka historia szkoły
Integracja w SP5
Nadanie szkole sztandaru oraz imienia Polskich Noblistów
Nadanie szkole sztandaru
Patroni szkoły
Nobliki

Program „Laboratorium – mój profil” w SP5

 

20190314 095812

14 marca 2019 r. uczniowie klas VII a, b,  VIII a, c oraz III a, b uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem firmy RSY Sp. z o.o., dyrektorem Zdzisławem Studzińskim.

Firma ma swoją siedzibę w Iławie, ul. Grunwaldzka 13.  RSY S.A. specjalizuje się w zakresie:

  • napraw głównych silników wysokoprężnych i gazowych (CNG i LPG) przeznaczonych do pojazdów użytkowych takich jak: samochody dostawcze, ciężarowe, autobusy, pojazdy szynowe, maszyny rolnicze, budowlane, leśne, jednostki pływające;
  • naprawy i regeneracji podzespołów silników.

RSY S.A. w Iławie jest Spółką Akcyjną kontynuującą tradycje wydziału silnikowego Iławskich Zakładów Naprawy Samochodów powstałych w 1953 roku, następnie przekształconych w 2004 roku w Iławskie Zakłady Remontu Silników, a w 2010 roku przekształconych w Spółkę Akcyjną RSY, która w grudniu 2010 roku zadebiutowała na GPW, na alternatywnym rynku New Connect.

Uczniowie zostali poinformowani o charakterze zakładu pracy, rodzajach zawodów i stanowisk pracy oraz zasadach BHP obowiązujących na terenie zakładu. Podczas spotkania zostały omówione m.in. takie zawody jak: mechanik silników spalinowych, kontroler jakości wyrobu, księgowa, magazynier, zaopatrzeniowiec, technolog, mistrz, tokarz, wytaczarz, specjalista ds. marketingu i sprzedaży i wiele innych.

Kolejnym etapem współpracy z w/w firmą będą wycieczki zawodoznawcze poszczególnych klas, podczas których uczniowie będą obserwowali główne stanowiska pracy, pozyskiwali informacje o zawodach występujących na tych stanowiskach.

      Magdalena Lewkiewicz

pobrane 
 
 
Synergia-logo
 
 
 liniadzieciom

 

noblik1

N O B L I K I

 100 lat logo rgb

bohaterON

Laboratorium-1

office365

epapieros

 banery-small2

SP5 Iława

baner-big

 

Szkoła Podstawowa nr 5

z Oddziałami Integracyjnymi

im. Polskich Noblistów

ul. Wiejska 11

14-202 Iława

tel./fax (89) 649-56-61, (89) 648-86-10

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych
możliwy jest pod adresem email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.