Nadanie szkole sztandaru

Święto Szkoły 2020

janko-muzykant-b-iext53201808

Koronawirus pokrzyżował wiele szkolnych planów, w tym obchody Święta Szkoły. Niestety nasi szkolni hobbyści nie mogli zaprezentować swoich pasji i umiejętności w auli. Zamiast tego uczniowie poznali literackiego hobbystę, Janka Muzykanta i jego smutną historię. Dodatkowym atutem noweli jest to, że napisał ją jeden z naszych patronów, laureat Literackiej Nagrody Nobla 1905 Henryk Sienkiewicz. Zajęcia odbyły się w klasach pod opieką wychowawców. Losy Janka zainspirowały uczniów do wielu działań, w tym plastycznych. Nadarzyła się też okazja, by porozmawiać o własnych pasjach i sposobach ich rozwijania. Uczniowie starszych klas mogli przy tej sposobności powtórzyć i utrwalić swoją wiedzę polonistyczną. Miejmy nadzieję, że za rok wrócimy do tradycyjnego spotkania pod hasłem „Od hobbysty do noblisty”.