SP 5 dla Julki

20200116 174804

16.01.2020 w SP5, podczas przerw odbyła się charytatywna akcja na rzecz Julki Rówczyńskiej . Z inicjatywą wyszli uczniowie klasy VIIc, którzy zorganizowali kiermasz domowego ciasta upieczonego przez mamy. Do akcji dołączyli się też uczniowie z innych klas.

Podczas popołudniowych zebrań z rodzicami z inicjatywy grupy nauczycieli, przy wsparciu Szkolnego Klubu Integracji, Szkolnego Klubu Wolontariatu  oraz szkolnej świetlicy, został otwarty „Ryneczek dla Julki”, gdzie można było kupić przetwory z domowych spiżarni ofiarowane przez rodziców i nauczycieli z SP5.

Akcja udała się nadspodziewanie. Zebrana została kwota 2475, 48 zł , którą już wpłacono na konto dziewczynki. Rodzicom, uczniom oraz opiekunom  należą się wielkie podziękowania za zaangażowanie i hojność.

W szkole prowadzona  też była do 17.01.2020  zbiórka nakrętek plastikowych, ale dochód z tej akcji nie jest jeszcze znany.