Witamy na stronie naszej szkoły!
Zapraszamy na spacer po SP5
Krótka historia szkoły
Integracja w SP5
Nadanie szkole sztandaru oraz imienia Polskich Noblistów
Nadanie szkole sztandaru
Patroni szkoły
Nobliki

Szkolny Dzień Integracji i Profilaktyki

FOT 1460 Copy

Dnia 30 października 2019 r. uczniowie wszystkich klas wraz ze swoimi wychowawcami, nauczycielami po raz kolejny wzięli udział w obchodach Szkolnego Dnia Integracji i Profilaktyki. Odbyły się prezentacje klas, podczas których uczniowie przedstawiali przygotowane przez siebie programy artystyczne, a także zajęcia integracyjne z wychowawcami. Uczniowie poszczególnych klas ubrani byli w kolorze, który wcześniej został przez nich wylosowany bądź wspólnie ustalony. Uczniowie klas I – III oraz V – VI w tym dniu wzięli udział w zajęciach profilaktycznych nt. bezpieczeństwa w sieci natomiast uczniowie starszych klas VII – VIII w zajęciach z profilaktyki uzależnień. Omawiano zagrożenia wynikające z zażywania substancji psychoaktywnych, odbyły się rozmowy o planach na przyszłość i w jaki sposób plany mogą zostać zniszczone przez używanie różnych niebezpiecznych substancji. Były ćwiczenia z alkogooglami, dyskusja i przytaczanie przykładów oraz co najważniejsze – informacje gdzie uzyskać pomoc. Aby ukazać uczniom alternatywny sposób spędzania czasu wolnego m.in. bez używek, telefonów komórkowych, internetu, nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali również zajęcia na sali gimnastycznej.

Na koniec każda klasa została uhonorowana słodyczami oraz okolicznościowym dyplomem za aktywność i zaangażowanie.

W ramach współpracy dodatkowo nasze działania wsparli trenerzy, którzy przeprowadzili kilka zajęć profilaktycznych https://www.facebook.com/gabinet.jmc/

Podczas imprez wszyscy świetnie się bawili, gdyż tego dnia liczył się przede wszystkim dobry humor i miła atmosferaJ a całość zabawy umilał nam nasz Szkolny Zespół Muzyczny AND BENCH.

 

pobrane 
 
 
Synergia-logo
 
 
 liniadzieciom

 

noblik1

N O B L I K I

 100 lat logo rgb

bohaterON

Laboratorium-1

office365

epapieros

 banery-small2

SP5 Iława

baner-big

 

Szkoła Podstawowa nr 5

z Oddziałami Integracyjnymi

im. Polskich Noblistów

ul. Wiejska 11

14-202 Iława

tel./fax (89) 649-56-61, (89) 648-86-10

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych
możliwy jest pod adresem email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.