Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

72470573 388468195388650 4846779368430632960 n

4 października 2019r. obchodziliśmy w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna wżyciu codziennym i udowadniają, że można jej się uczyć z przyjemnością.W tym roku do akcji zgłosiły się 5,862 szkoły z 33 krajów.

W naszej szkole zostały przeprowadzonequizy - zawody poprzez bezpłatną platformę do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych kahoot. Do zabawy przystąpiło 148 uczniów z klas 5-8. Z każdej klasy została wyłoniona osoba, która została Ekspertem Tabliczki Mnożenia. Oprócz tego chętni uczniowie, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły mogli zdać pisemny egzamin przeprowadzany przez Komisje Egzaminacyjne w skład których wchodzili uczniowie klasy uczniów klasy V B. Uczniowie mieli okazje przypomnieć sobie o danej akcji i odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujęnauczycielom i uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia.

Koordynator : Anna Bojarowska

Asystent: Krystyna Gostkowska-Kołecka oraz Ewa Tyszkiewicz