XXVII Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

20190526 103657

W dniach 24-26 maja 2019 r. w Łodzi odbył się finał  XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji  Zdrowego Stylu Życia z udziałem naszej uczennicy.

Nasze województwo w kategorii szkoły podstawowe reprezentowała Anna Wróblewska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Iławie. Uczniowie stanęli do trzydniowej rywalizacji, w której musieli napisać test składający się ze 100 pytań, zaprezentować wcześniej przygotowane akcje prozdrowotne i zaliczyć egzamin z pierwszej pomocy.

Ania zajęła w ogólnej punktacji zaszczytne V miejsce. Warto dodać jeszcze, że w tym roku do konkursu przystąpiło ponad 3 tysiące uczniów, a do finału w kategorii szkoły podstawowe dostało się  16 osób.

Danuta Tatrach

baner Krolowa Sniegu